Než začne adventní čas, mohou se nejen děti těšít na mikulášskou nadíku. Ta se uskuteční v pátek 1. prosince od 15.30 hodin v areálu Nový rybník. Na programu nebude chybět nadílka od čerta a Milukáše, škola čar a kouzel, tvořivé dílny a buřty s gulášovou polévkou. 

Chybět nebude ani hudba, o kterou se postará ZUŠ A. Dvořáka, dětská kapela Čiperkové a bubenická show Ritmo Factory. Na závěr akce je v plánu rozsvícení vánočního stromu a od 19 hodin ohňostroj. 

Další vánoční akce v Příbrami na sebe nenechá dlouho čekat. V neděli 3. prosince od 15 hodin bude na náměstí T.G. Masaryka slavnostně zahájen adventní program. Odpoledne začne zvukem koled v podání Pěveckého sboru Canzonetta ze ZUŠ Příbram I.

Nejmladší návštěvníky potěší divadelní představení s vánočním tématem. Podvečer bude pod taktovkou Dětského pěveckého sboru Jiráskáček. Nebude chybět ani kapela Ginevra s koledami, ale také s písněmi z vlastní tvorby. "Pro ty, kteří touží po autentickém vánočním zážitku, bude k dispozici vánoční řemeslná vesnička, kde se můžete ponořit do světa ručně vyráběných dárků a vánočních dekorací," uvedl vedoucí Městského kultruního centra Příbram Vlastimil Ševr s tím, že nebudou chybět ani vánoční trhy plné kouzelných výrobků, vůní svařeného vína a pečených dobrot.

V kostele sv. Jakuba se uskuteční adventní ekumenická bohoslužba. Vyvrcholením celého programu bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí. 

O týden později 10. prosince bude od 15 hodin na náměstí J. A. Alise na Březových Horách připraven program bronzové neděle. Tóny a atmosféru adventního času přinese do kostela sv. Vojtěcha koncert Codex Temporis. Zahraje i příbramská kapela Roofers, která bezpochyby zaujme svojí dechovou sekcí.

"A aby příjemné muziky nebylo málo, naše pozvání přijala Dušnická sedma a Dětský dušnický pěvecký sboreček z Trhových Dušník. Závěrem vystoupí vokální sbor Bacha Baby pod vedením Jany Hejkrlíkové. Zpestřením dne bude taneční vystoupení v podání skupiny Rebelky," doplnil Vlastimil Ševr.

Vánoční program Hornické Vánoce připravilo také Hornické muzeum Příbram. Chybět nebudou trhy s vánoční tématikou a vánoční řemeslná vesnička.

V neděli 17. listopadu začne od 14 hodin na náměstí 17. listopadu stříbrná adventní neděle. "Odpoledne otevřeme vystoupením Pěveckého sboru Hokus Pokus ze ZUŠ A. Dvořáka. Po nich převezmou žezlo žáci umělecké školy J. J. R. z Rožmitálu pod Třemšínem. Pro nejmenší návštěvníky jsme připravili pohádkové představení plné kouzel a dobrodružství s názvem Nad Betlémem svítí hvězda. Koncertem s názvem Vánoce na Oběžné dráze, uzavřeme tento symbolický den, ve který se můžete opět setkat se svými nejbližšími," pozval na připravený program vedoucí městského kulturního centra. 

Ani na náměstí 17. listopadu nebudou chybět adventní trhy, které zpestří akrobaté z Chůdadla vystupující jako andělé na chůdách. "S sebou si přineste prskavku a buďte součástí magického okamžiku. Prskavky budou k dispozici i na místě. Pro krásnější efekt se zhasne osvětlení náměstí," vyzval Ševr.

Zlatá neděle se v Příbrami uskuteční 24. prosince, kdy od 10 hodin vyjede na svou vánoční jízdu pastýř v kočáře. Jeho cestu najdete na stránkách Městského kulturního centra Příbram. 

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták

Svůj příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste, děkujeme. Příspěvky posílejte na mail vanoce@denik.cz