Na náměstí T. G. Masaryka, kde se koná první adventní zastavení, je vánoční strom připraven už od minulého týdne. Jak uvedla mluvčí města Eva Švehlová, patnáctimetrový smrt ztepilý věnovala městu rodina z Dominikálních Pasek. "Jako perličku prozradíme i to, že váží 1200 kilo. Nyní tedy bude strom ozdoben a slavnostního rozsvícení se dočkáme v neděli 3. prosince," uvedla mluvčí na sociální síti. 

Ačkoliv vánoční strom bude v neděli rozsvícen až v podvečerních hodinách, program bude připraven na celé nedělní odpoledne. Od 14 hodin budou na náměstí probíhat vánoční trhy, které zpestří řemeslná vesnička, a chybět nebude ani pódiový program. Další aktivity na tento den chystá Knihovna Jana Drdy nebo například spolek Eduarts.

„Letošní adventní čas jsme pojali trochu jinak než v předešlých letech. Letos je kladen důraz především na lokální umělce všech věkových skupin a věříme, že když z pódia uslyšíte známé hlasy a uvidíte vystupovat známé tváře, dodá to tu správnou sváteční atmosféru,“ říká k programovému výběru městského kulturního centra starosta Jan Konvalinka.

Ani ne po roce přijel znovu do Oblastní nemocnice Příbram nadační fond Kapka naděje.
Kapka naděje pro nemocné děti. Vendula Pizingerová rozdávala úsměvy i plyšáky

Při zahájení adventu na návštěvníky čeká také bohatý program. Jako první bude v čase od 15.15 hodin vystupovat s koledami pěvecký sbor Canzonetta. Pak přijde na řadu vánoční pohádka Setkání před Betlémem, se kterou přijede v Příbrami známý Vít Marčík.

"Poté nás čeká nejvíce očekávaný okamžik - rozsvícení vánočního stromu. K tomuto kroku se začne schylovat v 17 hodin. Jako první si poslechneme tradičně vánoční poselství, společně zapálíme první svíčku na adventním věnci a pak přijde onen okamžik – příbramský vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka bude rozsvícen," popsala Eva Švehlová.

Ovšem rozsvícením vánočního stromu program nekončí, následovat bude v 17.30 hodin vystoupení dětského pěveckého sboru Jiráskáček a v 18.30 hodin ho vystřídá Ginevra.

V roce 2017 se v Sedlčanech sešlo 893 lidí se zimní čepicí s bambulí. Podaří se letos rekord překovat?
Dorazte v kulichu! Sedlčany se pokusí pokořit vlastní bambulový rekord

Program bude přichystán i na další adventní zastavení. Při bronzové neděli 10. prosince se lidé sejdou na náměstí J. A. Alise. Program stříbrné neděle 17. prosince bude přichystán na náměstí 17. listopadu.

Zlatá neděle v letošním roce připadá přímo na Štědrý den a městské kulturní centrum na tento den připravilo překvapení. „O letošní zlaté neděli nebudeme připravovat program, ale v čase od 10 do 13 hodin budete moci v ulicích města spatřit vánočně ozdobený kočár s pastýřem,“ dodává Vlasta Ševr.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Svůj příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste, děkujeme. Příspěvky posílejte na mail vanoce@denik.cz