Ukazuje na chumel v říjnu narozených neposedných černých štěňat, která čekají, až se jich někdo ujme, stejně jako dalších 43 čtyřnohých kolegů.

„Kotců nemáme tolik, co pejsků. Někteří musejí být po dvou. Jako třeba ti krásní retrívři," říká Karel Soukup. Práce v útulku je prý stále stejný koloběh se spoustou smutných psích příběhů. „Dáte jednoho psa a další tři čekají za plotem, je to pořád dokola," krčí rameny šéf útulku, jenž by si život bez psů snad neuměl ani představit.

Odchází a po chvíli přivádí německého ovčáka. Poznáte ho? Ano, je to Laky, kterého našli v houbaři v létě v lese u Pičína přivázaného řetězem u stromu, jak jsme čtenáře informovali. Lidí už se tolik nebojí, daří se mu dobře, ale v domácím prostředí by byl určitě spokojenější.

Domov Fauny se zabývá chovem zaběhnutých nebo z různých důvodů odebraných psů. Psi jsou v útulku veterinárně prohlídnuti, přeočkováni a případná zranění psů ošetřena. Krédem našeho útulku je chovat zvířata v čistém prostředí, pravidelně je venčit a především vést je k nějaké činnosti, jako je například základní výcvik. „Navštivte nás a třeba si vyberete nového kamaráda a člena rodiny," vzkazuje vedoucí útulku.