Bronzová adventní neděle se v Příbrami slavila na náměstí J.A. Alise. I když se oteplilo a bylo 6 stupňů nad nulou, každý se rád zahřál teplým nápojem. A na kolik to vyšlo?

Svařák 0,2 l stál 60 korun, horký zázvor nebo třešeň 50 korun, čaj 35 korun. Za panák ořechovice 0,04 l si účtovali u stánku 45 korun.

K zakousnutí pak byl párek v rohlíku za 35 korun, hornická štola za 45 korun a stejně tak mřížkový tvarohový koláč.

Kdo chtěl, mohl navštívit řemeslnou vesničku. „Hádejte, z čeho jsou tyto korálky,“ zkoušela návštěvníky trhovkyně. Málokdo uhodl. „Je to klokočí. Roste v lampionku a když uschne, tak v něm klokotá. Odtud jeho název. Používá se jako korálky na růženec, musí se ale propíchnout, dokud je čerstvě utržený, pak ztvrdne a už je jako kámen,“ vysvětila. V dalším stánku ukazoval muž v uniformě Švejka, jak se vyrábí svíčky, jiný vyráběl drátěné šperky. Jejich výrobky byly k zakoupení.

V 15 hodin přivítal na pódiu moderátor odpoledne Tomáš Bílek, učitel českého jazyka a dramatické výchovy ze Základní školy Milín, kazatelku Štěpánku Sedleckou a místostarostu Příbrami Miroslava Peterku, kteří svými projevy zahájili slavnostní večer.

Pak už následoval koncert na ukulele učitele hudební výchovy Jana Hotového s dětmi ze Základní školy Březové Hory.

Po něm vystoupil pěvecký sbor ze stejné školy, který čítá 50 dětí. Jelikož by se ale všechny na pódium nevešly, vybrala jich paní učitelka jen 30.

Pak se všichni přesunuli do kostela sv. Vojtěcha, kde zazpíval příbramský chrámový sbor Codex Temporis. Po nich následovala opět venku kapela s dechovými nástroji Roofers, Dětský dušnický pěvecký sbor z Trhových Dušník a večer zakončil koncert vokálního souboru Bacha Baby s tanečním vystoupením skupiny Rebelky.

Stříbrná neděle se bude v Příbrami slavit 17. prosince na Svaté Hoře od 15 hodin a zlatá neděle 24. prosince se oslaví vánoční jízdou kočáru s pastýřem, který pojede ze Žežic na Svatou Horu.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz, příspěvek doplňte prosím o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Děkujeme!