Po složení zastupitelského slibu obhájil ve volbě pozici starosty lídr kandidátky hnutí Jindřich Vařeka. „Pevně věřím, že stále může platit, že veřejnosti jen jedno, zda chodník opravila pravice nebo levice, a doufám, že budeme spolupracovat napříč politickým spektrem,“ konstatoval staronový starosta města.

Na místech místostarostů pak usednou dva nováčci – Jan Konvalinka, který je ředitelem Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram, a Martin Buršík. První by měl mít na starosti především školství a sociální služby, druhý pak ekonomický provoz města a investice. Tuto oblast spravoval v minulých čtyřech letech Václav Dvořák, který se ale z osobních důvodů rozhodl za ANO už nekandidovat.

Koaliční partner z minulého volebního období TOP 09, přestože získal o jeden mandát navíc a posílil na pět zastupitelů, s ANO koalici už nevytvoří a je v opozici. Tam s TOP 09 budou dále dva zastupitelé Šance pro Příbram i Česká pirátská strana, která má jednoho zastupitele. Více méně do opozice míří i dvě zastupitelky KSČM, přestože původně se mluvilo o tom, že by komunisté mohli zasednout v radě města a poprvé od roku 1989 se opět podílet na vedení města.

ANO ale nakonec od spolupráce s komunisty na základě povolebních jednání s dalšími stranami upustilo a z obsazení avizovaného místa v radě sešlo.

Naopak společně s ANO v sedmičlenné radě města usedne Svatopluk Chrastina, jeden ze dvou zastupitelů za ODS, a jediná zastupitelka hnutí Příbramáci pro Příbram Renáta Vesecká. Novinkou je, že i řadoví radní budou mít na starosti dotace, sport a kulturu.

Spolupráce mezi ANO, ODS a Příbramáky pro Příbram je uzavřená pouze ústní dohodou, žádná koaliční smlouva ani programové prohlášení se podepisovat nebude.

Po celé čtyři roky bude nově zvolené zastupitelstvo zasedat bez zástupců ČSSD, která neobhájila ani jeden mandát. Po třech volebních obdobích nebude v zastupitelstvu ani někdejší místostarosta a výrazný opoziční zastupitel Petr Kareš (Příbramáci pro Příbram).

Kromě radního Václava Dvořáka svůj mandát neobhajovali v letošních volbách ani místostarostka Alena Ženíšková (ANO), radní Věra Kresslová (ANO), radní Petr Stříbrnský (TOP 09) a zastupitelé Vladimír Kyselák (KSČM) a nezařazení Jitka Stefanidesová, Vladimír Danda (oba zvolení za ANO), bývalý starosta Pavel Pikrt (zvolený za ČSSD) a někdejší místostarosta Ivan Šedivý, který byl zvolený za ODS, ale zhruba v polovině volebního období ze strany vystoupil.