Volba nového starosty se uskuteční na zasedání zastupitelstva v pondělí 20. května od 16 hodin. „Bude to první bod programu,“ zdůraznil Vařeka.

Jedinou kandidátkou na uvolněnou pozici po Janu Konvalinkovi je radní Zorka Brožíková. „Vzhledem k jejímu mnohaletému fungování v oblasti školství, a to ať už na lokální nebo krajské úrovni, není sebemenších pochyb o tom, že je na tuto pozici ideální kandidátkou,“ poznamenal současný příbramský starosta.

Pokud oba kandidáti uspějí, dojde podle něj k částečné obměně kompetencí mezi starostou a místostarostou. „Jednáme například o tom, komu zůstane oblast kultury,“ řekl kandidát na starostu Jan Konvalinka.

Pokud zastupitelé dají návrhům zelenou, bude novým starostou města Jan Konvalinka, posty místostarostů by obsadili Martin Buršík a Zorka Brožíková. Rada města by v tomto případě zůstala i nadále ve stejném složení, ale Jindřich Vařeka by se stal řadovým radním.

Jak to bude, ukáže až zasedání zastupitelstva. Jak končící starosta připomněl, návrhy na nového starostu mohou podat i další strany.