Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve vodě nežijí jen vodníci

Jince - O tom, jak je to s vodníkem v jineckých vodách, se přišli 27. dubna k rybníku Pecovák přesvědčit žáci 1. až 4. třídy základní školy v Jincích. Zde pro ně uspořádal Český rybářský svaz Jince ve spolupráci s městysem Jince a 13. dělostřeleckým plukem „Jaselským" projekt Českého rybářského svazu Středočeského rybářského svazu na propagaci rybářství, ochranu přírody a efektivní využití volného času dětí Ve vodě (ne)žijí jen vodníci. Tato akce je realizována za podpory Středočeského kraje.

2.5.2016
SDÍLEJ:

Poznávání ryb a rostlin.Foto: Společenské centrum JS Jince

Jinecký vodník Míra.

Po osmé hodině přivítal předseda Místní organizace František Gajanec 104 školáků a seznámil je s tím, co je během dopoledne u rybářů čeká a na co se mohou těšit. Velký rozruch mezi všemi vyvolal příchod místního vodníka Míry.

Pro děti bylo připraveno šest stanovišť, kde si vyzkoušely svoji zručnost a šikovnost, dozvěděly se, jakými způsoby se ryby loví, jaké ryby, živočichové a rostliny ve vodě a jejím okolí žijí. Nechyběla ukázka rybářské výbavy, vysvětlení co je prut, naviják, vlasec, háček, podběrák a další části rybářské výbavy. Největší zájem byl o lov ryb. Tady si děti vyzkoušely, jak ryby chytat a zdolávat. Po vylovení měly možnost si na rybu sáhnout a seznámit se blíže s tím, jak vypadá, jaké má ploutve, kde má žábry, k čemu slouží apod.

Jak vypadá kapr…

K vidění byl kapr šupináč i lysec, štika, okoun, plotice a perlín. Ani na dalších stanovištích se děti nenudily. Svou šikovnost prokazovaly hodem míčků do keserů a lovením umělých rybiček z kádě. Na dalším stanovišti, kde byly připraveny pruty se zátěží, si děti zkoušely přesnost v nahazování na cíl.

Nechybělo ani občerstvení v podobě buřtů, nápojů a hlavně teplého čaje. Po celé dopoledne se žákům věnovalo 11 členů místní rybářské organizace, na každém stanovišti byly děti za svou šikovnost a znalosti odměněny bonbóny.

Celá akce, která měla velký úspěch, byla ukončena předáním diplomů a drobných upomínkových předmětů všem zúčastněným. Každá třída dále obdržela plakát s rybami našich vod a DVD s rybami, živočichy a rostlinami. Jedinou vadou na kráse této akce bylo nevlídné chladné počasí, ale i s tím musí rybáři u vody počítat. Miroslav Domanský

Jinecký vodník Míra.

Autor: Redakce

2.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Karsten Ayong debutoval v české reprezentaci

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Sídliště Křížáky v Příbrami.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Příbramsko – Okresní přebor nabídl stejně jako v minulém kole souboj o čelo tabulky. Opět se ho účastnil Milín, který tentokrát jako vedoucí tým tabulky zavítal na hřiště třetích Rosovic.

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.  

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení