Předmětem tendru je předložení cenové nabídky na celkem 40 klasických kol a na stejný počet kol, které by měly disponovat elektromotorem pro snadnější jízdu.

„Jednou z možností takzvané čisté dopravy ve městě je cyklodoprava. V tomto případě chceme občanům nabídnout možnost využití sdílených kol, která jsou určena především pro pohyb po městě na kratší vzdálenosti. Příbram je velmi členitým městem, proto se ubíráme cestou, kdy poptáváme jak standardní, tak i elektrokola,“ uvádí první místostarosta Martin Buršík.

Přibylo i cyklostezek

V této souvislosti už v loňském roce v Příbrami proběhlo rozšíření cyklostezek. Město navíc slibuje, že ve značení dalších tras bude pokračovat i letos.

„K cyklodopravě je potřeba také kvalitní infrastruktura. Na podzim loňského roku jsme vyznačili novou cyklotrasu vedoucí od Flusárny na Drkolnov, kde se napojuje na již existující stezku vedoucí do Bohutína. Ve značení chceme pokračovat,“ uvedla mluvčí radnice Eva Švehlová.

Ze dne otevřených dveří Střední zdravotnické školy Beroun
Povolání sestry se stává stále lukrativnějším, říká ředitelka berounské zdrávky

Podobný projekt již třetím rokem funguje například v Berouně, který byl úplně prvním městem v republice, kde byl spuštěn provoz stanicových sdílených elektrokol od společnosti Nextbike. Nyní již velmi známé modré bicykly propojují nejen jednotlivé části největšího okresního města sousedního regionu, ale také ho s okolními obcemi.