Aquapark Příbram bude uzavřen od 1. července o 31. srpna.  „V rámci rekonstrukce se bude realizovat mnoho oprav, které návštěvník neuvidí, ani nijak výrazně nepocítí, ale pro provoz jsou více než nutné. Jako je například oprava místních částí střechy, oprava a sanace stropu strojovny, oprava nosníků potrubí bazénové technologie, oprava plynového hospodářství, výměna osvětlení strojoven a části elektroinstalace a další práce. Co bude asi veřejnost zajímat mnohem více, jsou investice, které zvýší komfort zařízení přímo pro návštěvníky,“ říká k plánované letní rekonstrukci Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram a zmiňuje například: nové spárování pochozích ploch v bazénové hale, opravu dámských a pánských sprch, kompletní výměnu vybavení saunové kabiny, opravu parní kabiny, nové průmyslové vysoušeče vlasů nebo výměnu pokladního a šatnového systému.

Po dobu uzavření vnitřního aquaparku bude prodloužena provozní doba venkovního areálu. Ten bude v červenci a srpnu otevřen už od 6 hodin do hodin, vždy však v závislosti na aktuálním počasí. "Provozní doba v červnu je stejná jako v loňském roce, tedy ve všední dny od 13 hodin do 19 hodin a o víkendech od 11 do 19 hodin, za hezkého počasí," doplnila Miroslava Kozohorská.

Vstupné do areálu také zůstává stejné jako minulý rok. Celodenní vstupné stojí pro dospělou osobu 60 korun, pro dítě do 10 let 40 korun, senioři a studenti zaplatí 50 korun. Rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti do 15 let) vyjde na 150 korun. Po 16. hodině dospělá osoba zaplatí 35 korun, ostatní to mají za polovinu celodenního vstupného. Děti od 1 do 3 let mají vstup do areálu zdarma.

Kromě 50 m dlouhého bazénu nabízí venkovní areál také dětský bazének, malé dětské hřiště, občerstvení a rozlehlé travnaté plochy. Přidanou hodnotou areálu jsou vzrostlé stromy, které poskytují návštěvníkům příjemný stín. Přímo v areálu se nachází také dvě hřiště na beach volejbal, pronájem hřiště stojí 200 korun na hodinu a 30 korun vstup do areálu za každého hráče.