Díky velkému zájmu nyní město zahajuje jeho druhý ročník. Až do konce února je možné podávat návrhy, které by veřejnost chtěla realizovat. Poté dojde k setkání s navrhovateli a posouzení proveditelnosti návrhů.

„Došlo k aktualizaci pravidel na základě zkušeností z prvního ročníku. Hlavní myšlenkou je, aby se do hlasování zapojili občané, kteří v Příbrami žijí, studují nebo tu tráví volný čas. O podporu místní komunity jde především,“ uvedla Zuzana Kučerová, koordinátorka projektu.

Úspěšnost návrhu se odvíjí od možnosti uskutečnění. Návrhy by měly být veřejně prospěšné a primárně řešit úpravy veřejných prostor. U projektů je třeba, aby byly městem realizovatelné, ve vlastnictví a na území města. Všechny návrhy by měly směřovat mimo oblast údržby a oprav chodníků a komunikací.

„Pokud tedy máte myšlenku, jak by se mohly peníze investovat, nenechávejte si ji pro sebe. Pro podání návrhu je k dispozici online formulář na který najede veřejnost odkaz na webových stránkách města,“ doplnila mluvčí města Eva Švehlová.

Navrhovatelé budou moci návrhy konzultovat se zaměstnanci městského úřadu na veřejných setkáních 20. a 27. února a 6. března.