Obyvatelům Zdaboře se nelíbí, že stavba obchvatu je rozdělená do dvou částí a má se začít právě druhou etapou, které odkloní dopravu z Březových Hor právě okolo jejich domů, zatímco první část obchvatu vedoucí kolem Nové Hospody je pozastavená. Podle kritiků stavby pozastavením první části ztrácí celý Prokeš smysl a dojde pouze ke stavbě nové komunikace, která dopravně zatíží Zdaboř. Podle nich není správné, aby se centru a části Březových Hor obchvatem ulevilo a doprava se přesunula do jiné části města.

Dokonce proti realizaci pouze 2. části jihovýchodního obchvatu vzniká petice obyvatel Příbrami, Zdaboře, Bohutína, Brodu, Tisové a Žežic. „ V současné době máme kolem dvou stovek podpisů, ale lidé si brali podpisové archy i domů, takže doufáme, že jich seženeme ještě víc,“ uvedla spoluorganizátorka petice Jana Čechová ze Žežic s tím, že cílem petice je buď změna trasy obchvatu nebo jeho dodělání.

Debata se uskuteční v úterý 20. února v 17 hodin v jednacím sále na náměstí TGM. Přítomni kromě veřejnosti budou zástupci města i odborníci na dopravu, Ministerstva dopravy ČR, Ředitelství silnic a dálnic i projekční kanceláře.