„Ležela na podlaze a na nic nereagovala. Ihned jsem zkontroloval životní funkce a věděl jsem, že je zle. Začal jsem hned s masáží srdce a dál jsem plnil to, co mi radila paní ze záchranky přes telefon,“ popsal muž, co se na pracovišti dělo.

Masáž prováděl až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. „Nyní již vím, že paní prodělala rozsáhlý infarkt a já masáží srdce přispěl k záchraně jejího života. Je po operaci a žije. To je pro mě velice důležité,“ dodal muž, který prý na ty chvíle nikdy nezapomene.

Ondřejovu duchapřítomnost ocenilo i vedení věznice. „V krizové situaci jednal pohotově a morálně správně. Za jeho pomoc patří poděkování. Ředitel věznice mu udělí odměnu v souladu se Zákonem o výkonu trestu odnětí svobody,“ doplnila mluvčí věznice Milena Palková.

V rozmezí zhruba čtyř měsíců je to už podruhé, co nějaký vězeň z Bytízu pomohl při záchraně lidského života. V polovině loňského listopadu na příbramské pobočce firmy Pekárny a cukrárny Hořovice pomohl odsouzený Lukáš zaměstnanci při vážném zdravotním problému spojeným s bezvědomím po pádu. I on dostal za svůj čin odměnu od ředitele věznice.