Součástí předání byl i téměř dvouhodinový hudební program, který připravila skupina Freedom složená z odsouzených i pracovníků věznice. Jejich repertoár se skládal se známých i méně známých skladeb a zazněly písně například od Tomáše Kluse, Jiřího Korna, Heleny Vondráčkové nebo skupiny Lucie. „Hudební program vznikal společně s těmi obrazy, vlastně šlo o to, postavit okolo těch obrazů hudební příběhy a tak jsme i podle toho vybírali ty písně,“ říká kytarista kapely Freedom Luboš s tím, že první zkoušky začaly někdy v červnu. Podle jeho slov bylo nejtěžší naučit některé členy zpívat, protože na jevišti stáli poprvé.

K několika obrazům z desítky věnovaných léčebně vznikly i krátké povídky či pohádky, které má na svědomí také Luboš. Samotné obrazy pak z valné části vytvořil jeho kolega Zdeněk. „Práce na obrazech mi zabrala asi půl roku. Jednotlivé kresby i texty vznikaly souběžně podle toho, co nás napadlo,“ vysvětluje vznik jednotlivých děl Zdeněk, který se svými pracemi uspěl i na nejrůznějších výstavách. „Dokonce se mi podařilo prodat jeden obraz za deset tisíc a ty peníze jsem také daroval dětem,“ dodává.

Z hudebního programu i z věnovaných obrázků měl radost i zástupce ředitele bukovanské léčebny Václav Plecitý, který ocenil hudební kvalitu kapely Freedom, neboť sám je aktivním muzikantem ve známé kapele Ginevra.