ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

„Do šití se zapojilo několik desítek odsouzených. Nejprve se pokryly požadavky příbramské věznice, aby byli ochráněni zaměstnanci i odsouzení a nyní šijí roušky pro další věznice,“ sdělila mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová.

Ušité ústenky také putovaly do institucí, kde bylo potřeba pomoci například na Městskou policii Příbram, Hasičský záchranný sbor Příbram, do Dětské odborné léčebny Ch. G. Masarykové – Bukovany a dalších. Dále se v příbramské věznici také z dodaných jednotlivých dílů kompletují ochranné štíty, které budou využity zdravotníky v příbramské oblastní nemocnici.

Ve věznicích nyní platí stejně jako všude bezpečnostní a hygienická omezení. Jsou zrušené veškeré exkurze nebo návštěvy. Dokonce někteří vězni sami už dopředu požádali své blízké, aby na návštěvy nejezdili.

"V rámci těchto omezení mají odsouzení jako kompenzaci povolený jeden balíček s potravinami a jeden balíček s hygienickými potřebami navíc. Mají také delší vycházky či povolené sledování televize až do půlnoci místo původních 22 hodin," dodala mluvčí příbramské věznice Milena Palková.