„Práce jsou v plném proudu, v Německu se vyrábí konstrukce haly, předpokládá se, že v půlce listopadu bude dodána a následně postavena. Podobně je na tom i přístavba, která bude ze sendvičových panelů,“ potvrdil petrovický starosta Petr Štěpánek s tím, že dodržení termínu potvrzuje fakt, že v německé firmě vzniká denně deset takových hal.

Na stavbu haly obec získala dotaci od ministerstva školství ve výši 9,33 milionů korun. „Protože podmínkou pro poskytnutí dotace je její prostavění do konce roku 2018, nebylo na co čekat a stavba byla zahájena. Její celkové náklady budou více než 2,8 milionu korun. Předpokládáme, že příští zimní sezonu už bude sportovcům k dispozici,“ dodal Štěpánek.

Putování se světýlky za sv. Martinem v Příbrami.
OBRAZEM: Děti s rodiči přivítaly v Příbrami svatého Martina

Součástí stavby bude kromě zázemí šaten a společenské místnosti i sauna. Hala bude umístěna za Obecním domem z důvodu dobrého parkování a především kvůli možnosti vytápění haly odpadním teplem z bioplynové stanice v areálu zemědělského družstva. Tato možnost díky spolupráci se ZD Krásná Hora pozitivně ovlivní budoucí provozní náklady.

Dnes už v Petrovicích spíš jen vzpomínají na anabázi kolem výběru vhodného povrchu. Dokonce zástupci obce i sportovců za tímto účelem navštívili některé podobné víceúčelové sportovní haly – například v Hořovicích nebo Třeboni, aby nakonec zvolili umělou trávu vysypanou křemičitým pískem.

„Půjde o umělou trávu nové generace, která je vhodná jak pro rekreační hraní tenisu, tak i pro další sporty. Je dobrá jak pro skluzy, tak i z toho důvodu, že hra je o něco pomalejší,“ doplnil Libor Štemberk z petrovického tenisového oddílu.

Slavnostní vyhlášení výsledků Brdské ligy 2018 v Letech.
OBRAZEM: Brdská liga slavnostně vyhlásila letošní vítěze

Po dokončení, které se plánuje zhruba na květen příštího roku, by hala měla sloužit asi stovce tenistů nejen z Petrovic, ale také z Krásné Hory, Milevska, Kovářova a dalších obcí. „Přes zimu jezdíme hrát do Kovářova, kde hrají i lidé z Milevska a už se nás ptali, kdy bude hala hotová. Myslím si, že bude hodně využívaná a to nejen tenisty, ale i dalšími sportovci,“ podotkl Libor Štemberk.

V současné době v sezóně využívá služeb petrovického antukového kurtu zhruba třicítka vyznavačů tenisu. V okolí je pak podobně velký počet dalších tenistů, kteří nyní musí dojíždět nejen do Petrovic, ale třeba i do Kovářova nebo dokonce do poměrně dalekých Hořovic. To se se zahájením provozu změní.

Vedení obce o jejím využití nepochybuje, neboť podobné zkušenosti má už se stavbou Obecního domu, který vznikl v prostorách bývalé administrativní budově zemědělského družstva a je hojně využívaný nejen pro divadelní a koncertní vystoupení, plesy, zasedání zastupitelstva, ale konala se v něm už i svatba.

Spolek Jinečáček uspořádal drakiádu na prostranství pod lokalitou Na Vyhlídce v Jincích.
OBRAZEM: Drakiáda mateřského centra Jinečáček