„Považuji za úspěch, že jsme v Sedlčanech opět, i když těsně, zvítězili. Je to už po osmé a získali jsme sedm mandátů. Od pondělí začnou vyjednávání o možné koalici,“ řekl současný sedlčanský místostarosta Miroslav Hölzel.

Na druhém místě ale se stejným počtem mandátů skončili Starostové a nezávislí. Toto uskupení kandidovalo v Sedlčanech poprvé a hned výrazně uspělo. „Jsme rádi, že máme sedm mandátů, první povolební vyjednávání po telefonu se již dnes uskutečnily, ale jak bude vypadat budoucí koalice je zatím otevřené,“ prozradila v neděli vpodvečer jednička kandidátky Blanka Vilasová. Pro ni ale komunální politika není nic nového, neboť už zasedala v současném zastupitelstvu.

Podle jejích slov chce STAN rozvinout více komunikaci města a jeho obyvatel nebo se zasadit o větší transparentnost. Také by se jejich zastupitelé chtěli zasadit o větší spolupráci všech stran napříč zastupitelstvem. „Myslíme si, že není potřeba si hrát na koalici a opozici, proto se pokusíme prosadit, aby rada města byla zastoupená procentuálně všemi stranami, které se dostaly do zastupitelstva,“ míní Blanka Vilasová s tím, že ve hře o budoucí koalici jsou asi čtyři varianty, ale bude záležet, jak k nim přistoupí ODS jako vítěz voleb.