České dráhy navíc zajistí odvoz návštěvníků mimořádnými ranními vlaky. Předprodej vstupenek na festival začíná v sítích Ticketportál, Ticketstream a Ticketpro právě dnes.
České dráhy jsou oficiálním dopravcem festivalu a všichni návštěvníci mohou využít ke své cestě na festival a zpět kompletní nabídku vlaků ČD bez přímé úhrady jízdného. Cestovat lze z libovolné nástupní stanice do Berouna a zpět. Při nákupu stačí pouze předložit vstupenku, ze které pokladník přepíše kontrolní kód do jízdenky. Cestou do Berouna je potřeba vstupenku předložit i při kontrole jízdních dokladů.
Všechny takto vydané jízdenky mohou být vydány pouze pro první den platnosti 20. září 2008 a jejich platnost končí o půlnoci následujícího dne. „Vyzvednutí jízdenky u průvodčího není možné, proto doporučujeme jejich včasné vyzvednutí u přepážek v železničních stanicích,“ upřesňuje Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy ČD. „K jízdenkám je možné za běžnou cenu dokoupit veškeré rezervační doklady včetně místenek pro vlaky kategorie SuperCity.“
Po skončení akce vypraví České dráhy mimořádné vlaky, které odvezou návštěvníky festivalu do Prahy a Plzně. „První vlak bude odjíždět z Berouna v 1:40 a odveze návštěvníky do Prahy. Zastaví ve všech stanicích a zastávkách. Vlak do Plzně odjede z Berouna ve 3:23 a opět zastaví ve všech zastávkách,“ říká Luďka Hnulíková.
Letošní ročník festivalu je již čtvrtý v pořadí, poprvé se konal v roce 2005. Záštitu nad akcí převzal také letos nadační fond Letorosty senátora Jiřího Oberfalzera.

Festival se bude konat v areálu autokempu Na Hrázi v Berouně poblíž berounského autobusového nádraží. Na jednom podiu se divákům představí například Chinaski, Buty, Gipsy.cz, Sto zvířat, UDG Děda Mládek Illegal Band a další. „Největším překvapením letošního ročníku ale bude speciální show skupiny Mig 21, kteří vystoupí s velkým dechovým orchestrem,“ říká senátor Jíří Oberfalzer.
Bližní informace, stejně jako jízdní řád posilových vlaků, najdete na adrese www.cd.cz/akvizice nebo na stránkách festivalu www.letorosty.cz.