O tom budou rozhodovat i obyvatelé příbramského okresu. Názory na oba kandidáty rozdělily lidi na dva tábory. Hádají se nejen lidé na sociálních sítích, ale i doma v rodinách a na společenských akcích. Kamarád se kvůli tomu rozhádal s kamarádem, rodiče hlasitě a někdy i rozzlobeně diskutují se svými dětmi. V některých případech dokonce na sociálních sítích lidé odstranili ze svých kontaktů známé, kteří volili opačného kandidáta, než oni sami.

Zejména na Facebooku se rozjela velmi agresivní kampaň voličů na podporu svých kandidátů, tvoří se i zaměřené skupiny a hnutí. Ti, kteří podporují současného prezidenta Miloše Zemana, hází špínu na Jiřího Drahoše a naopak. Spory se někdy vyostřují až k vzájemnému napadání a výhrůžkám. Facebookem kolují také různá humorná videa a obrázky, která oba kandidáty zesměšňují. Naštěstí se i na sociálních sítích začínají objevovat lidé, kteří mírní napětí, navrhují příměří mezi hádajícími se tábory a toleranci k názorům druhých.
Jiřího Drahoše sice v prvním kole Miloš Zeman porazil, ale v druhém kole ho pravděpodobně podpoří mnozí voliči nepostupujících kandidátů. Někteří voliči se však již vyjádřili, že se druhého kola prezidentských voleb nezúčastní, protože ani jeden z postupujících kandidátů nesplňuje jejich představy a nechtějí jim dát svůj hlas.

Svůj názor na prezidentské kandidáty dostali šanci vyjádřit i studenti středních škol. V úterý 16. a středu 17. ledna, tedy před termínem skutečných prezidentských voleb, začalo na středních školách po celé České republice druhé kolo Studentských prezidentských voleb, které pořádal Jeden svět na školách (JSNS), vzdělávací program společnosti Člověk v tísni.

Středoškoláci vybírali mezi dvěma kandidáty, na prezidenta České republiky Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem, kteří postoupili z prvního kola reálných voleb. Výsledky voleb v řádném termínu odeslalo 298 škol a platný hlas odevzdalo přes 38 tisíc studentů. Ve středočeském kraji se voleb zúčastnilo 30 škol a své hlasy odevzdalo téměř tři tisíce studentů. V druhém kole studentských voleb se 75,86 procenty hlasů jednoznačně zvítězil Jiří Drahoš. Miloš Zeman získal pouze 24,14 procent hlasů. „Rozdíl v počtu získaných hlasů je obrovský,“ uvádí Karel Strachota, ředitel Jeden svět na školách, a dodává: „Výsledky Studentských voleb by neměly být přeceňovány, ale ani přehlíženy. Jsou specifickou výpovědí o nejmladší generaci. Lze je chápat i jako určitý vzkaz těm starším, generaci rodičů a prarodičů.“