Na kandidátních listinách jsou k vidění známá jména, ale také spousta nováčků, a to jak seniorů tak i mladých lidí.

Na kandidátce ČSSD najdeme jako lídra současného starostu Příbrami a senátora Josefa Řiháka. „Pokud bych dostal důvěru, tak bych pokračoval ve své práci starosty. Jako lídra kandidátky je to i má povinnost,“ řekl na svoji kandidaturu Josef Řihák.

Druhou stranu, která v současnosti tvoří s ČSSD na radnici vyrovnanou koalici, tedy ODS, vede Ivan Šedivý, první místostarosta a zároveň lékař a ředitel pečovatelské služby.

Znovu kandiduje i Petr Kareš, který byl první dva roky volebního období členem městské rady jako zástupce SNK-ED. Tentokrát ale kandiduje v komunálních volbách jako lídr kandidátky Příbramáci pro Příbram.

Při zasedáních zastupitelstva nejostřeji vystupují jako členové opozice Vladimír Králíček a Rudolf Smetana. Ti opustili řady ODS a kandidují za Věci veřejné, které v Příbrami vede účetní Marta Frýbertová. „Celá radnice by se měla úplně obměnit. Neznám všechny kandidáty, ale bohužel nevím o žádném ideálním kandidátovi na starostu,“ uvedl Vladimír Králíček.

Další stranou je i TOP 09 s kandidátem na starostu v osobě Víta Kučery, architekta, který spolupracoval například na přípravě zamýšlené rekonstrukce náměstí TGM.

V čele strany Změny pro Příbram je Jiří Schmidt, působící nyní na příbramském odboru koncepce a rozvoje města. Koalici Zelených a KDU-ČSL vede podnikatelka Alena Šálová, hned na druhém místě se objevil bývalý starosta Příbrami Josef Vacek. Jarmila Potůčková povede příbramské komunisty, dlouholetá poslankyně Eva Dundáčková kandiduje jako jednička Svobodných. Plné kandidátky mají také republikáni, nezávislí a nestraníci, SOS Příbram či Změna pro Příbram. S třinácti lidmi jdou do voleb Zemanovci a strana Volte pravý blok má jediné jméno na své kandidátce.