VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Králíček: Zásadní je spolupráce úřadů s občany

Příbram /VOLBY 2010, ROZHOVOR/– Tento pátek vypuknou komunální volby. V Příbrami bojuje o přízeň voličů patnáct politických stran nebo uskupení. Příbramský deník oslovil jedničky z kandidátních listin a každé z nich položil devět stejných otázek. Na ně tentokrát za Věci veřejné odpovídá Vladimír Králíček místo Marty Frýbertové.

12.10.2010 8
SDÍLEJ:

Vladimír KrálíčekFoto: archiv Deníku

Co byste udělal jako první věc, pokud zasednete do křesla starosty?
Začal bych intenzívně pracovat na změně chování radnice ve všech oblastech. Důraz bych kladl na maximální transparentnost jednání městské rady a zastupitelstva zejména směrem k občanům Příbrami. Stěžejní práce by byla na městském rozpočtu pro rok 2011, který bych požadoval schválit do konce roku 2010. Zrušil bych úřední hodiny (není žádná opora v zákoně) a tak by občan měl zabezpečen každodenní styk s úřady. Připravil bych podmínky pro pečlivou údržbu chodníků a silnic ve městě.

Jaký největší problém vnímáte ve svém městě?
Nekoncepčnost v údržbě a rozvoji městského majetku. Plýtvání finančních prostředků na až nesmyslné projekty nebo nesmyslně předražené. Nekoncepčnost v údržbě a rozvoji města jako celku.

Jakou část Příbrami máte nejraději?
Nejraději mám oblast Svaté Hory.

Co uděláte pro to, aby se ve městě lidem lépe žilo?
Zcela zásadní je pro mne profesionální práce městských úřadů, jejich maximální otevřenost a vstřícnost vůči občanům a podnikatelům. Maximální spolupráce s každým podnikatelským subjektem. Maximální snaha o získání nových investorů, kteří budou mít zájem v Příbrami podnikat a vytvářet pracovní místa.

Myslíte si, že je ve městě dosta­tečně podporován sport a další aktivity?
Záleží na úhlu pohledu, ale podle mě jde o více než sport a z tohoto hlediska je podpora menší, než bych já požadoval. Kromě podpory vrcholového sportu jako propagace města (fotbal, volejbal) by se podpora výkonnostního sportu měla dostat na 4 procenta z ročního rozpočtu a ke stávajícím (ale i nově vznikajícím) oddílům by měla putovat naprosto transparentně bez administrativní zátěže a navíc rovnoměrně v průběhu celého roku.

Myslíte si, že je Příbram ideální místo k životu, proč?
Ideály se v životě moc nenachází, takže se můžeme bavit, zda je dobré místo k životu. Filozofická otázka. Docela dost jsem toho procestoval a tudíž mohu srovnávat. Určitě je Příbram velice dobré místo k životu ve všech ohledech – položením, vzdáleností od Prahy, kulturou, sportem. Záleží na každém Příbramákovi, jak se k tomu postaví a jak přispěje, aby prostředí bylo ještě lepší. On je ten, kdo by měl intenzívně sledovat veřejné věci a taky se k nim vyjadřovat a tím „nutit“ zastupitele, aby pracovali v jeho prospěch.

Dělá se v Příbrami něco pro zlepšení životního prostředí?
Určitě se některé věci dělají dobře a v některých jsou znát i citelné pokroky. Ale stěžejní je vyřešení dopravy a městské zeleně a zde vidím dost velké problémy. Nemohu pochopit, proč jsou Jiráskovy sady dále autobusovým stanovištěm a tím se extrémně zatěžuje centrum.

Kdybyste měl jako potencionální zástupce města možnost věnovat milion, komu nebo na co byste jej dal v rámci svého města?
Nedal bych je žádnému jednotlivci, ale chtěl bych jím přispět na zahájení budování moderního projektu stavby pro seniory města Příbram, tak jak jsem to navrhoval udělat z prodeje bytového fondu.

Jak chcete podpořit drobné podnikatele?
Maximální vstřícnost při jednání s městskými úřady. Přemýšlel bych, jak vytvořit finanční fond pro podporu potřebných služeb ve městě. Vážně bych se zabýval myšlenkou stavby Městského domu služeb, kde by služby lidem byly koncentrovány včetně parkování.

VIZITKA: VLADIMIR KRÁLÍČEK

Věk: 47 let
Vzdělání: VŠ (ČVUT FSI)
Současné zaměstnání: generální ředitel
Politická minulost (dříve, nyní): ODS do 31. července 2010, nestraník
12.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hnutí ANO slaví vítězství ve volbách.
110

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Cholín /FOTOGALERIE/ - Účastníci závodu EPO Trailmaniacs Slapy nemuseli v letošním roce volit, zda poběží tento extrémní vytrvalostní terénní závod,nebo půjdou k volbám do Parlamentu ČR.

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Příbram – Fotbalisté 1. FK Příbram přivítali ve dvanáctém kole FNL na domácím hřišti Ústí nad Labem, v jehož dresu se do známého prostředí vrátili bývalí hráči příbramského týmu Štěpán Kacafírek a Pavel Pilík. Příbramští fotbalisté utkání nakonec zvládli, když především díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase a čtyřem brankám během patnácti minut zvítězili 4:0.  

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení