To už je pořádný důvod k oslavám. A Vranov se jich zhostil opravdu velkolepě. Celé dva dny domácí i přespolní slavili a především se skvěle bavili.

„Dneska jsou hlavní oslavy. Dopoledne se konala například ukázka sokolníků na místním dětském hřišti nebo si zájemci mohli prohlédnout naši novou hasičskou zbrojnici a stanoviště záchranné služby Středočeského kraje," uvedl Josef Vašák, starosta Vranova s tím, že v poledne vyrazí průvod k pomníku padlým před kostelem, kde místní hasiči položí věnec.

Průvod pak pokračoval k nově vybudované fontáně u spodního rybníka. Odtud se přesunul na hřiště, kde se kromě projevu starosty obce uskutečnil křest knihy o Vranovsku a až do půlnoci tam pokračovat programem.

„Vystoupí orchestr Základní umělecké školy Josefa Suka Benešov s Vlašimskými mažoretkami, k vidění bude ukázka zásahu Hasičského záchranného sboru Benešov či psovodů. Zahrají heligonkáři z Ondřejova a dechový orchestr Sebranka z Vlašimi. Chybět nebude hasičská soutěž družstev a k tanci a poslechu bude až do půlnoci hrát místní kapela (PO)KROK," doplnil v sobotu dopoledne výčet akcí Vašák.

V neděli se pak konala slavnostní mše svatá, na které místní farář Martin Janata posvětil knihu o Vranovsku a sochu sv. Floriána, a ve dvě hodiny odpoledne zakončil oslavy, v sále místního kulturního domu svým vystoupení Bója Šulc s loutkovým divadlem.