Termín spuštění speciálního promítání ale radní posunuli.

„Termín stále odkládáme. Měli jsme hotový projekt, se kterým jsme ale nebyli spokojení. Návrh jsme museli přepracovat, máme negativní stanovisko od hasičů. Nebylo tak možné kino zprovoznit v termínu, který jsme původně zamýšleli," řekl Příbramskému deníku místostarosta Václav Švenda.

Od firmy zabývající se výstavbou kina dostali radní prý mylné informace o tom, jak se dá projekt zrealizovat.

Vybudování kina by mělo trvat podle radních zhruba dva měsíce. Dokončení v tomto roce se ale prý nedá zaručit.

Za zřízení speciálního promítání si město také připlatí zhruba 500 tisíc korun. Cena za stavební práce by tak podle projektu měla být 1,8 milionu.

„Je potřeba investovat do technologie pro 3D promítání a také vyměnit plátno. Vzhledem k tomu, že stávajícímu plátnu končí tento rok certifikace, tak by se stejně muselo měnit," řekl už dříve místostarosta.

Další změny se dotknou i hlediště. To již nesplňuje bezpečnostní požadavky. Sedačky zůstanou stejné, ale sníží se jejich počet ze 400 na 300.

„Díky tomu vznikne více prostoru a sezení bude komfortnější," dodal místostarosta. Promítání by také mělo přilákat více diváků. „Ředitel divadla předpokládá, že návštěvnost kina by se měla navýšit o zhruba třicet procent," uzavřel Švenda.