Štěstěna se tentokrát usmála na Miroslava Kubece z Nechvalic. Klíčky od skútru mu předával Antonín Baborovský, mistr světa v motokrosu, který s trojlístkem dalších legendárních jezdců před čtyřiceti lety v Sedlčanech zvítězil.

Baborovský také přijal nabídku pořadatelů burz Veterán klubu Sedlčany a z osudí vylosoval nejen hlavní cenu, ale asi patnáct vedlejších cen v podobě uzené vepřové kýty, dortu s logem Veterán klubu, šampaňského, lahví vína, sad piv, klobás, pytle brambor, svazku červené řepy a různých užitečných předmětů pro motoristy. Protože někteří návštěvníci nedělní burzy odjeli domů dříve, dali tak šanci jiným, protože se z osudí losovala náhradní čísla.
Radost z hlavní ceny měl nejen Miroslav Kubec, ale také jeho manželka Jitka, která svým nejbližším hned radostnou událost oznámila mobilem. Jejich malý syn Vítek se nenechal vůbec pobízet a vyzkoušel si, jak se na novém skútru sedí. Ani svačinku přitom nechtěl odložit.

Potlesk si na burze zasloužila také trojice návštěvníků z Klučenic Lucie Kulasová, Tomáš Petřík a Luboš Řezník, kteří vyprávěli o tom, jak v létě podnikli na historických „fichtlech" čili stařičkých pionýrech cestu k moři do Chorvatska. (mb)