"Jsme sice rádi, že byla demolice rychle hotová," uvedli skautští vedoucí. "Místo nyní zeje prázdnotou a naše milovaná hájovna je definitivně pryč. Bylo symbolické vidět staré skauty, kteří ji před dvaceti lety dávali dohromady, ji nyní se všemi těmi zážitky bourat. Pracujeme pilně na nové podobě naší základny a věříme, že místo brzy vstane z popela a ožije novým dobrodružstvím," popsali současný stav místa.

Samotná demolice spočívala v tom, že bagry bortily stavení a účastníci jej rozebírali. Nějaký kámen se uschoval, dřevo se štěpkovalo, cihly drtily a odpady odvážely.

Při odklízení spáleniště se obrací i na veřejnost. „Bude to náročně, ale když nás bude hodně, tak to lehce zvládneme. Potřebujeme každou volnou dospěláckou ruku,“ před demolicí zval Vítězslav „Tesák“ Doležal.

Skauti budou muset hájovnu postavit kompletně znovu, a proto také vyhlásili veřejnou sbírku prostřednictvím internetových stránek www.darujme.cz a na její podporu natočili i krátké video.

"Brigády tento rok již nebudou," předeslal Vítěslav Doležal. "Aktuálně stále věc řešíme s pojišťovnou, dále s architektem a stavebním úřadem řešíme projekt nové základny a také se snažíme stále získat další finance, kterých je bohužel zatím nedostatek pro obnovu, takže nejvíce nám lidé mohou pomoci financemi, případně zprostředkováním sponzorského daru, pokud byla otázka mířena takto. Projekt by mohl být začátkem roku hotov, následně budeme řešit výstavbu," dodal.