„Celkovou škodu ještě vyčíslujeme. Základnu máme sice pojištěnou, ale první odhady jsou vyšší, řádově miliony korun. Shořela většina vybavení a zázemí. S likvidací spáleniště chceme začít co nejdříve. Obracíme se na veřejnost s žádostí o finanční pomoc,“ řekl vedoucí skautského střediska Vítězslav Doležal zvaný Tesák.

Skauti základnu Na Dědku budovali svépomocí téměř třicet let. Za tu dobu se stala oblíbeným cílem nejen pro ně, ale sloužila k dalším aktivitám práce s mládeží. „Díky účelné nepřítomnosti elektřiny nutila svoje dočasné obyvatele k větší samostatnosti a potřebě se o sebe více postarat,“ zmínil Vítězslav Doležal.

Proto rožmitálští skauti v těchto dnech vyhlásili veřejnou sbírku na obnovu hájovny. Přišpět lze prostřednictvím webových stránek www.darujme.cz. Vybrané peníze budou použité na obnovu celého zázemí. „Sbírka opět umožní tisícům dalších kluků a holek prožívat nezapomenutelná dobrodružství,“ konstatoval Tesák s tím, že další informace rád poskytne na mailu vitezslavdolezal@seznam.cz.

O prodlouženém červencovém víkendu, tedy prakticky hned po požáru, se na místě sešli první dobrovolníci nejen z řad skautů z nedalekého Rožmitálu a začali s likvidací škod.