Ve středu i následující den vyhrávalo na hrázi tradičně duo Jana Kotrbáčka. Muzikanti tak zkracovali čekání všem, kteří u stánků chtěli ochutnat některou rybí specialitu. Živo bylo také na písčité části dna rybníka, kde byl tradičně prodej živých ryb. A pro zpestření tu bylo umístěno několik akvárií. Na naučné rybí stezce si mohly ověřit svoje znalosti nejen děti. Oldřich Pecha, jednatel Štičí líhně Esox, vysvětlil: „Jde o spolupráci s naší sesterskou organizací Rybářství Hodonín. V akváriích jsou téměř všechny druhy sladkovodních ryb. Je to zpestření celého výlovu, kdy mohou návštěvníci vidět nejen tržní rybu v síti, ale všechno to, co se v našich rybnících a vodních tocích nachází."

Musík, který pojme kolem milionu kubíků vody, se kvůli horkému průběhu léta naplnil podle slov Oldřicha Pechy až krátce před výlovem. „Oproti normálu v něm byla hladina o pětasedmdesát centimetrů nižší," uvedl s tím, že deficit ale nebyl tak veliký, aby to ovlivnilo produkci ryb.

„Horka neměla na přírůstky ryb negativní vliv, spíš naopak. Tím, že bylo hodně slunečních dnů, byla vysoká fotosyntéza a ryba byla v lepší pohodě. Myslím si, že kolem 500 metráků ryb vylovíme," avizoval. Potvrdil, že Musík začínají vypouštět čili odstrojovat tři týdny před vlastním výlovem. „Přímo na hrázi má domek Josef Zderadička, který nás informuje během roku, když se mu zdá, že je něco u vody v nepořádku. Takovou spolupráci vítáme. Ale na vše před výlovem dohlíží celou dobu naši proškolení pracovníci," poznamenal. „Vlastní výlov zabezpečuje dvacet lidí, osm lidí ryby prodává, dva ryby kuchají a pak jsou tady stánky s lidmi na přípravu smažených ryb…," vypočítával Pecha, kolik lidí akce zaměstná a kolik je potřeba pro ně objednat obědů.

Pecha ujistil, že kapr z Musíku bude možné dostat na sádkách v Nedrahovicích a objeví se jako každoročně v Sedlčanech na předvánočním trhu. Převážná část ryb z Krčínova vodního díla poputuje na export do Německa.

Marie Břeňová