Výlov Nového rybníku v Příbrami se uskutečnil v sobotu 14. října od sedmé hodiny ranní. Podběráky vzali do rukou rybáři z Rožmitálu pod Třemšínem.

V sobotu ráno se sešli také rybáři z Jinců, kde se konal výlov rybníku Kopáčov. "Celkově se výlovu zúčastnilo dvacet lovících. Přípravné práce byly zahájeny v 7 hodin ráno," uvedl k sobotnímu výlovu předseda jinckých rybářů Tibor Bartoš.

Z výlovu Sadoňského rybníka.
Podívejte se: Na výlov Sadoňského rybníka dorazily do Rožmitálu stovky lidí

"V průběhu i po skončení výlovu se lovícím vydával guláš. Na výlov se přišla podívat i paní starostka Jinec Miroslava Tichá. Akce byla ukončena uložením materiálu v 16.45 hodin. Vzhledem k počasí, které vyšlo, jsme měli i dost diváků," popsal vydařenou akci předseda.

Ruku k dílu přišlo přiložit také osm členů jinckého rybářského kroužku dětí a mládeže. "Věnoval se jim náš dlouholetý člen pan Josef Lanc. Kluci se do výlovu aktivně zapojili. Dle ohlasů si také pochutnali na guláši, který vařili a vydávali naši členové," uzavřel Tibor Bartoš.

Další výlov se na Příbramsku uskuteční v sobotu 28. října. Na řadě bude Těchařovický rybník, který vyloví rybáří z Rožmitálu pod Třemšínem.

Také příbramští rybáři se chystají na výlov. V sobotu 11. listopadu se uskuteční v lesoparku Litavka. „Jedná se o dva menší rybníky. Začínáme v osm hodin ráno a za dopoledne budeme mít hotovo. Čekáme bílé ryby, například okouny, spíše menší kusy. Lidé se mohou přijít podívat,“ uvedl předseda příbramských rybářů Tomáš Jarolímek s tím, že velký výlov čeká místní organizaci příští rok. „Plánujeme výlov Hořejší obory,“ uzavřel Jarolímek.

Pochlubte se svými úlovky. Vaše příspěvky posílejte na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno, kde jste fotili (kde se výlov koná, atd.) a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý