Kromě medailí, horkého čaje a špekáčků byl pro mnohé motivací dobrý skutek.

Výstup na Prahu 2016. Pěšky, s kočárkem i na saních. Tak v sobotu lidé zdolávali výstup na „Pražák'. Brdský vrchol u Nepomuka si potřinácté vyšláplo více než dva tisíce nadšenců.„Z peněz, které lidé přispěli během výstupu, jsme pokaždé podpořili dětský domov v Solenicích. Stejně tomu bude letos," řekl Příbramskému deníku Richard Holeček, jeden ze zakladatelů pořádajícího Klubu přátel Mrázka, party lidí, kteří lednovými výšlapy plní přání dětí z dětského domova v Solenicích, bez nichž se zatím neobešel jediný výstup na Prahu.

Letos podpoří i nadační fond Šance onkoláčkům. „Už loni jsme pro ně objednali léky," uvedl Holeček. Třetí část peněz pomůže rodině z Rožmitálu, která bojuje s onkologickým onemocněním dítěte.

„To, co rodina zažívá, si nikdo nedovede představit. Nechceme ale darovat peníze, takže jim každý měsíc zašleme potřeby související s léčbou dítěte," dodal Richard Holeček.


Výstup na Prahu 2016. Pěšky, s kočárkem i na saních. Tak v sobotu lidé zdolávali výstup na „Pražák'. Brdský vrchol u Nepomuka si potřinácté vyšláplo více než dva tisíce nadšenců.Klub přátel Mrázka už dnes čítá dvacet lidí. Letos připravili 2500 medailí a nakoupili a nakrájeli 500 kilo špekáčků. Občerstvení v cíli je zdarma a lidé se za to odměňují příspěvky.

„Ty se letošní ročník vyšplhaly na 149 tisíc korun," uzavřel Holeček.

Výstup na Prahu 2016. Pěšky, s kočárkem i na saních. Tak v sobotu lidé zdolávali výstup na „Pražák'. Brdský vrchol u Nepomuka si potřinácté vyšláplo více než dva tisíce nadšenců.