Jak uvedl Ladislav Holomčík z Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, výtvarná soutěž slouží k seznámení dětí kreativní formou s tím, jaký je rozsah práce hasičů a kde se s nimi mohou setkat. "Zároveň je to ideální příležitost pro to, aby si děti zopakovaly znalosti ohledně vlastní ochrany při mimořádných událostech," řekl Holomčík.

Celkem se do soutěže přihlásilo 431 výtvarných děl, která byla zařazena do šesti kategorií – čtyři kategorie podle věku dítěte, jedna pro děti a mládež se speciálními potřebami a také zvláštní kategorie pro trojrozměrné ztvárnění daného tématu. Vzhledem k počtu zaslaných prací neměla porota ani letos snadný úkol vybrat ty nejlepší.

close Výsledky. info Zdroj: HZS/ Středočeský kraj zoom_in Výsledky.

Slavnostního vyhodnocení s předáním medailí, diplomů a věcných cen vítězům se za krajské ředitelství HZS Středočeského kraje zúčastnil Tomáš Holec z oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení a za územní odbor Příbram Pavel Maňas, zástupce ředitele. "Ceny dále předávali Jiří Novotný z kulturní komise města Příbram a starosta Okresního sdružení hasičů Příbram Václav Jankovský," uzavřel Holomčík.