V každé kuchyni vařili čtyři studenti pod dohledem místních vojenských kuchařů, jídlo poté ochutnali i pozvaní studenti a kantoři z obou škol. Jak uvedla mluvčí rakovnického Praporu podpory nasaditelných sil Markéta Neradová, jedná se víceméně o náborovou akci, aby se studenti seznámili s podmínkami v polní kuchyni a zjistili, jak to chodí v armádě. Poté si třeba zvolí rakovnické kasárny jako své budoucí pracoviště.

Nyní se dokončují poslední práce na revitalizaci oblasti Čekalíkovského rybníka.
Nevzhledná a zarostlá část Příbrami se změnila na odpočinkovou zónu

"Potřebujeme doplnit personál, jsme stále ve výstavbě a snažíme se dělat pro studenty s gastro zaměřením takovéto akce, kde se seznámí s podmínkami a vybavením kuchyně, které je na velmi dobré úrovni. Dájí se zde vařit i rozmanitá jídla jako svíčková či kachna se zelím. Kuchaři jsou všeobecně nedostatkovým zbožím, proto zde máme kolegy z rektrutačního pracoviště, kteří si připravili i přednášku, kde se studenti dozvěděli informace o tom, co obnáší být vojákem, jaké jsou podmínky vstupu do armády a co dělá armáda obecně," popsala Markéta Neradová.

Co se týče kontejnerů, ty byly složené z varny a výdejny a dopravují se pomocí Tater. Jsou napojeny na vodu i elektřinu a pod nimi je jímka. Celkem je možné v jedné kuchyni uvařit až 500 porcí.

Knihu Uranová Příbram představilo 12. května nakladatelství Dokořán na veteltrhu Svět knihy na Výstavišti Praha. Nechyběla ani autogramiáda hlavních autorů Václava Cílka (v rifové bundě) a Josefa Velfla (bez brýlí).
Uranová Příbram sklidila pozornost na veletrhu Svět knihy. Z pultů rychle mizí

"Zatím jsme úplně maximum nevyzkoušeli, neboť ještě nemáme plný stav praporu, ale zhruba tři sta jídel už se tu k obědu uvařilo," sdělila Neradová. Uvařené jídlo ve stanu snědlo a ohodnotilo i čtyřicet studentů a učitelů z obou škol, kteří byli rovněž pozváni. Další akcí v rakovnických kasárnách je dětský den, který se uskuteční ve čtvrtek 1. června v dopoledních hodinách.