„Přijeli jsme se sem především pobavit. Zúčastníme se všech disciplín – vědomostního kvízu, kuželek i šoupané. Získat první, druhé nebo třetí místo by bylo krásné, ale je to především o potkávání a trávení volného času mezi ostatními lidmi," myslí si Kira Bulat, sociální pracovnice z Domova seniorů Dobříš. Poznamenala, že sportovní hry se skromnější účastí pořádají v Dobříši ve čtvrtek 17. září. Z Dobříšska byli také další účastníci. „Jsme z Hostomic, v sedlčanském domově seniorů je to naše první návštěva, ale strach ze soupeřů nemáme," usmála se Lada Plecitá. Poznamenala, že v jejich domově u klientů boduje z aktivit především cvičení paměti a využívaná je hodně také dílnička, v níž pletou, háčkují, vyrábí koberečky…

Oblast Praha – východ měla zastoupení díky Domovu seniorů Jenštejn. „U nás se dosud nic podobného nepořádalo, ale toto setkání nás bude určitě inspirovat," sdělila Anna Šťastná, která další trojici soutěžících doprovázela.

Ředitelka sedlčanského domova seniorů Jaroslava Kocíková přivítala týmy i svoje kolegy z jiných zařízení. Spokojeně to v sále zašumělo, když jim oznámila, že se venku rožní pro ně prasátko, které mohou ochutnat ještě před obědem, ale vyzvala je, aby kvůli ňamce nezanedbávali soutěže. Ocenili také, že k ještě lepší náladě jim bude vyhrávat muzikantské duo. Upozornila, že zájemci si mohou vyzkoušet na dopravním hřišti elektrické vozítko a bude jim umožněna i exkurze jednotlivých pavilonů.

Ve dvě hodiny odpoledne bylo o výsledcích rozhodnuto. S převahou sta bodů vyhrál domácí tým Sedlčan ve složení Jana Kopecká, Jiří Průša a Jan Fišer. Druhé místo osladilo život klientům Hostomice - Zátor a třetí pomyslný stupnínek obsatili klienti z Kytína.. Fanfára za první místo zazněla také na počest Ivany Pučkové, ředitelky poskytovatele sociálních služeb Kroky z Kamýku nad Vltavou.

Hanka Kubištová za pořadatele poznamenala, že tři vítězné týmy si odvezly dorty, připraveny byly také medaile, pohár a věcné ceny. S prázdnou neodešli ani ti, kteří se na nejvyšších pozicích neumístili. „Tak zase za rok na olympiádě," zakončila výzvou klání ředitelka Kocíková. Marie Břeňová