Důležitost veřejných záchodků ocenil každý, kdo byl v případě nouze daleko od svého domova.
Město Příbram má troje veřejné toalety. Jedny jsou k dispozici v průchodu na náměstí 17. listopadu a druhé je možné využít v Jiráskových sadech a třetí jsou na Svaté Hoře. Smůlu má ale většinou ten, kdo v těchto dnech na poslední chvíli dobíhá na toalety na náměstí 17. listopadu. Dveře záchodků jsou momentálně zamčené.

„Mám tříleté dítě a pokaždé, když s ním vyrazím do města, potřebuje na toaletu. Nepamatuji se, kdy jsem naposledy mohla využít záchodky na sídlišti. Věčně je tam zavřeno,“ postěžovala si kolemjdoucí maminka z Příbrami. Záchodky zde provozují Technické služby Příbram a Deník se informoval u zástupce ředitele Petra Doubka na důvod přerušení provozu. „Nebyli jsme spokojeni s posledním zaměstnancem a momentálně není nikdo, koho bychom tam dali. Je v našem zájmu, aby byly veřejné toalety zase brzy otevřené,“ řekl. Veřejné záchodky v Jiráskových sadech nejvíce ocení hlavně cestující. O jejich čistotu a provoz pečuje Zdeňka Synková z Orlova. „Lidé sem chodí pravidelně a prý moc rádi. Snažím se, aby to tu vonělo čistotou. Ale najde se pár lidí, kteří si toho vůbec neváží a mám tady s nimi potíže. To už bych ale o lidech nemohla mluvit slušně,“ svěřila se.

Po městě je lidem k dispozici ještě šestnáct přenosných toalet, které si město pronajímá od soukromé firmy. Pronajaté mobilní záchodky jsou pojištěné proti vandalismu, se kterým jsme se dříve setkávali. Město ročně za jejich pronájem zaplatí necelých 700 tisíc korun včetně servisu. "Lidé jsou zřejmě spokojeni, nemáme tu žádné připomínky,“ řekl Deníku starosta Příbrami Josef Řihák.