Nové zásahové vozidlo březohorských hasičů za téměř 800 tisíc korun s vysokotlakým čerpadlem a speciální nádrží, hydraulickými nůžkami, hasicími přístroji, rozbrušovacími pilami nebo dýchacími přístroji hasiči nově využijí při zásazích u havárií nebo u rychlých zásahů na sídlišti. „Právě na sídlištích se bohužel stává, že velké hasičské auto nemůže rychle projet mezi zaparkovanými auty. Nový hasičský Ford je schopen objet určitá místa i po trávníku, snáze se dostane mezi zaparkovanými auty, a bude velmi rychle tam, kde jde doslova o vteřiny,“ řekl starosta Příbrami Josef Řihák.
Nové auto březohorských hasičů bude vybaveno speciálním vysokotlakým čerpadlem, které má spotřebu přibližně 21 litrů vody za vteřinu. Zásoba vody v nádrži na korbě auta vydrží minimálně na pět minut. „S autem bude možné zasahovat například při hašení kontejnerů. Předpokládám, že auto bude dovybaveno a plně funkční na konci letních prázdnin,“ doplnil příbramský starosta.
Na rok 2008 město požádalo o státní dotaci na nákup cisternového automobilu na obnovu techniky jednotek sboru dobrovolných hasičů města. Dotace ve výši dva miliony korun byla Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru potvrzena s tím, že uvedená částka bude navržena do státního rozpočtu na rok 2008. Město vyčlení na nákup uvedeného vozidla do rozpočtu na rok 2008 spoluúčast ve výši 2,5 milionu korun.