Bohužel, ani menší nehodovost neznamená snížení smrtelných zranění za volantem nebo při řízení motocyklů. V obou porovnávaných obdobích zemřelo šest osob.
„Těžká zranění, končící mnohdy úmrtím, mají často na svědomí silné motocykly. Motorkářů každým rokem přibývá. Na snížení nehodovosti mělo vliv, a to spíše zpočátku, zavedení nového zákona. Jenomže znovu je vidět na silnicích, že řidiči riskují a polevují v dodržování předpisů. Předjíždějí v nepřehledných úsecích a nedodržují stanovené rychlostní limity,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.
Od ledna do konce června letošního roku byla způsobena škoda na vozidlech za více než 38 milionů korun. Policisté rozdali blokové pokuty za 698 tisíc korun. Oproti předchozím rokům přibývají nehody způsobené lesní nebo domácí zvěří. Zatímco vloni od ledna do června způsobila zvířata 53 nehod, letos to bylo už 74 případů. Letos v červnu zavinila zvěř 14 kolizí, loni devět.
V červnu letošního roku bylo 163 nehod, při nichž zemřeli tři osoby. V červnu 2006 se stalo 200 nehod, které si vyžádaly dvě oběti na životech.⋌(kh)