Na modernizace bytů a domů půjčí příbramská radnice čtrnácti žadatelům celkem 714 tisíc korun. Na pondělním mimořádném zasedání o tom rozhodli městští zastupitelé.
„Do druhého kola výběrového řízení se hlásilo celkem čtrnáct uchazečů, všem byla bez připomínek tato půjčka schválena,“ informoval příbramský starosta Josef Řihák.
Na účtu Fondu modernizace a oprav bytového fondu města Příbrami je celkem přes 18 milionů korun. Z toho přibližně 4,5 milionu korun je v rozpočtu města na rok 2007 vyčleněno k okamžitému půjčení zájemcům.
Podle Olgy Štilipové, která je pověřena vedením ekonomického odboru městského úřadu, je platební morálka všech dlužníků, kteří si půjčili peníze v uplynulých letech, velmi dobrá.
„Lidé splácejí úvěry bez sebemenších problémů,“ informovala Olga Štilipová.
V letošním roce se uskuteční nejméně ještě jedno výběrové řízení na poskytování půjček. I přesto, že jde o velmi výhodnou půjčku, kde se dlužná částka při čtyřletém úvěru úročí jen čtyřmi procenty, zájem majitelů domů a bytů v Příbrami o tyto peníze není nijak velký.
„Chceme, aby si lidé svoje nemovitosti zvelebovali. Možná, že bude potřeba udělat nějaké změny, aby půjčování peněz z tohoto městského fondu bylo pro naše občany atraktivnější,“ dodal starosta Josef Řihák s tím, že celkový objem půjček by však mohl být v budoucnu daleko vyšší než je nyní.