Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Webináře, ideální forma vzdělávání pro rodiče

Příbram - Webináře jsou inovativním stylem výuky, který je hojně využíván pro firemní školení, ale do povědomí veřejnosti se teprve dostává. Aperio – Společnost pro zdravé rodičovství tuto metodu vzdělávání vyzkoušelo a vyhodnotilo ji jako ideální způsob vzdělávání pro rodiče.

28.8.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Nemusíte nikam chodit, ani si složitě zajišťovat hlídání dětí, stačí se připojit na internet z domova, mateřského centra nebo knihovny.

Tato moderní forma vzdělávání probíhá on-line (přes internet). To znamená, že se v určený čas připojíte k počítači, před sebou na obrazovce vidíte přednášejícího, zároveň sledujete jeho vizuální materiály k přednášce a máte k dispozici okénko pro chat (komunikaci pomocí krátkých zpráv) – ve kterém můžete klást dotazy lektorovi nebo reagovat na dotazy ostatních účastníků a účastnic.

Poslechnete si přednášku a pak se zúčastníte diskuse, kde budete mít možnost se zeptat na všechno, co vás zajímá. Jen pokud váš počítač nemá reproduktory, tak pozor, nezapomeňte si sluchátka! V současné době pořádá společnost APERIO cyklus bezplatných webinářů pro sólo rodiče, kteří vstupují nebo se vracejí na trh práce a potřebují si doplnit znalosti a dovednosti důležité pro získání pracovního místa nebo zahájení samostatného podnikání.

Webináře s tématikou personalistiky a pracovního práva mohou využít sólo rodiče, kteří z nějakého důvodu nemohou přijet na dvoudenní bezplatné semináře pořádáné v Praze. Webinářů se mohou zúčastnit otcové i matky, kteří vychovávají své děti bez partnera a jsou bez stálého zaměstnaní nebo pravidelného příjmu z pracovní činnosti či podnikání. Každý webinář trvá dvě hodiny, z toho půl hodiny je věnováno diskusi s lektorem. Maximální počet účastníků je dvacet. První letošní webinář již proběhl v červnu a hodnocení účastnic a účastníků byla vesměs pozitivní.

„Dozvěděla jsem se, jak dobře napsat motivační dopis, upřesnění bodů v životopisu, čeho si zaměstnavatelé všímají, dle čeho si vybírají, důležité jsou i detaily, jako např. vhodně zvolená e-mailová adresa apod.“

„Webinář byl pro mě přínosný i tím, že je to pro mě nový způsob, jak být v kontaktu s lidmi a dozvědět se něco nového, na MD jsem dost odříznuta od okolního světa….“

Na podzim proběhnou další dva webináře. Ve středu 6. října od 20 do 22 hodin na téma Nenechte se napálit /Vaše práva při vstupu či návratu do práce.

Účastníci se dozví více o právech rodičů při vstupu či návratu do práce, o výhodách a úskalích flexibilních pracovních úvazků, možnostech rekvalifikace či pravidlech zakládání vlastní živnosti.

Lektorka: JUDr. Jana Seemanová, specialistka na právní postavení rodičů na trhu práce, dlouhodobě působící ve webové právní poradně Aperia. V pondělí 1. listopadu od 20 do 22 hodin je tématem webináře Přijímací pohovor do zaměstnání/Jak se na vás dívá zaměstnavatel? Obsahem jsou základy sebeprezentace, komunikace verbální a neverbální, tipy, jak se co nejlépe prodat, a jak se připravit na otázky, které při pohovoru pravděpodobně zazní.

Lektor: Vlastimil Jaroš - má dlouholetou zkušenost v oblasti vzdělávání a koučinku, působí jako konzultant ve společnosti Krauthammer a spolupracovník společnosti Aperio.

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství je občanské sdružení, které se orientuje na podporu informované volby, osobní zodpovědnosti a aktivního přístupu k rodičovství a mateřství. Usiluje o zlepšení podmínek a služeb pro rodiče a jejich rovnoprávné postavení ve společnosti. Poskytování informací formou kurzů, pomocí webových stránek a tiskových materiálů a realizace vzdělávacích a výzkumných programů pro budoucí a stávající rodiče, laickou a odbornou veřejnost a zaměstnavatele.
28.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sídliště Křížáky v Příbrami.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.  

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení