K tomuto bezdrátovému připojení je potřeba mít počítač se síťovou kartou a přímo vidět na vysílač poskytovatele internetu. Překážkou ke spojení může být například strom nebo sousední stavba. Mnozí provozovatelé nabízí i alternativní řešení v podobě různých komponentů nebo rovnou při montáži do počítače nainstalují síťovou kartu, pokud ji zrovna v tom svém nemáte.
Pokud nic v připojení nebrání, je na Příbramsku hned několik poskytovalů, kteří bezdrátové WiFi připojení nabízí. Nejrozšířenější jsou Internet Pb a Monex, protože mají pokrytí téměř po celém regionu. Jsou ale i místní poskytovatelé WiFi připojení, kteří mají pokrytí v dané lokalitě či přímo v konkrétním městě nebo obci.
Volné WiFi připojení umožňuje od roku 2004 v okolí své budovy například příbramská radnice. Kdokoliv, kdo má notebook s WiFi zařízením, má možnost se připojit zdarma a vyřídit si poštu nebo si prohlédnout internetové stránky. Rychlost zařízení WiFi může dosáhnout maximálně 54 megabitů za sekundu na vzdálenost do deseti kilometrů. Rychlost i kvalita signálu však záleží na poloze, vzdálenosti i případných překážkách mezi přístupovým bodem, takzvaným Access Pointem a anténou pro příjem. Mikrovlnný signál je vysílán v pásmu od 2,4 GHz do 10 GHz v závislosti na požadované rychlosti připojení.
Samozřejmě, že není jen WiFi technologie, ale také například ADSL, CDMA. K internetu se člověk dnes může připojit pomocí průměrného mobilního telefonu. Kompletní seznam všech poskytovatelů internetu a všechny možné technologie najdete na www.internetprovsechny.cz.

ceny za rychlost 1Mb/s

Internet Pb spol s.r.o. 455 korun
Monex s.r.o. 476 korun
PT WifiNet 476 korun
FreeNetPb 500 korun
Dobříš NETwork 417 korun

Porovnávané ceny jsou měsíční paušál s DPH, není zde zahrnuta montáž, ceny zařízení, instalace a jiné. Tyto ceny jsou různé, podle toho, jaký typ zařízení je potřeba pro nejlepší zachycení signálu. U každého uživatele to samozřejmě může být jiné, podle toho v jakém městě nebo regionu bude internet využívat.

Firmy poskytující bezdrátový internet

Příbram:
Internet Pb spol s.r.o.
Monex s.r.o.
PT WifiNet (mikroregion Třemšín)
FreeNetPb

Rožmitál:
Internet Pb spol s.r.o.
Monex s.r.o.
PT WifiNet
Březnice:
Internet Pb spol s.r.o.
Monex s.r.o.
Dobříš:
Dobříš NETwork
Internet Pb spol s.r.o.
Monex s.r.o
U těchto poskytovatelů si mohou obyvatelé vybraných měst zařídit bezdrátové WiFi připojení.