„Seznámili jsme se s konstrukcí a spojováním norných stěn kterému hasiči říkají šití. Poté jsme stěny nafoukli vzduchem z tlakových lahví a instalovali na vodní hladině s pomocí motorového člunu. Následně jsme si vyzkoušeli tažení norných stěn v proudu a jejich různé použití. Kvůli dešti a větru jsme si tuto činnost vyzkoušeli i za nepříznivého počasí,“ tenkrát řekl Martin Poulíček, starosta příbramských hasičů.

Ke slaňování a spouštění zraněné osoby si skupina hasičů-lezců vybrala Žďákovský most. „Úctyhodná výška mostu k vodní hladině zhruba padesát metrů nás nabádala ke zvýšené opatrnosti. Poslední fáze spuštění osob do člunu byla náročná, jak pro lezce, tak pro obsluhu pramice,“ připomněl Poulíček.

Tímto cvičením tehdy zakončili příbramští hasiči odbornou přípravu nových, ale i stávajících členů ze zásahových jednotek Příbram 1 a z Březových Hor v rámci jejich reorganizace. Členové jednotek si rozšířili možné nasazení a působnost dobrovolných hasičů města Příbram i při jiných událostech, než jsou požáry.