Po návratu do mlýna si návštěvníci mohli vyslechnout zajímavou přednášku o půdě, sledovat křest hříbátek i vystoupení maminek s kočárky. Druhým vrcholem programu byl koncert skupiny Marimba Live Drums. Dobrou náladu nikomu nezkazily ani občasné dešťové přeháňky.

Pro návštěvníky byla na pouti v Kunclově mlýně připravena řada atrakcí. Například projížďky na koních či na bryčce, ukázky kovářské práce a další. Zajímavá byla i soutěž o přírodě, kterou uspořádali členové organizace Ochrana fauny z nedalekého Hrachova.

Každý host, který zavítal do Kunclova mlýna, si mohl domů odnést i kvalitní potraviny vyrobené přímo od zemědělců – například hovězí maso, med, sýry či další mléčné výrobky. Kromě koní, skotu a kamerunských ovcí na farmě mohli návštěvníci, kterých na pouť zavítalo několik stovek, spatřit i drobná zvířata - králíky, slepice, kachny a pávy.

„Náš mlýn je obvykle oázou klidu a pohody. Cílem naší pouti je lidem ukázat, že naši zemědělci dovedou žít v harmonii s přírodou, chovají spokojená a šťastná zvířata, umí nabídnout kvalitní a dobré potraviny a v neposlední řadě se umí i bavit," svěřil se tehdy za celou pořadatelskou rodinu mlynář Vladimír Kuncl.

Jiří Kubík