Úvod se samozřejmě nemůže týkat všech, protože ne každý si školní starosti připouští, ne každý nosí paní učitelce květinu a ne každý se namáhá se vstáváním a včasným příchodem na vyučování. Přesto ale mají školáci a studenti před sebou dva měsíce prázdnin. Dnes už bývalí deváťáci se včera loučili o to dojemněji, že se po prázdninách rozprchnou, jak se říká, do světa.

Čtvrťáci z Jiráskových sadů Alex a Tadeáš.To čtvrťáky z Jiráskových sadů v Příbrami Alexe a Tadeáše takový rozlet v září ještě nečeká. Zastihli jsme je kousek od školy s deskami v podpaží a v dobré náladě. Tadeáš si vysvědčení zrovna nepochvaloval, ale jak jistě ví, šancí na zlepšení známek bude mít ještě nepočítaně.

Menší zklamání se rozplynulo přivoláním spolužáků a vzájemného sdělování dojmů. Na společném snímku jsme zachytili shora zleva Alexe, Anetu a osmačky Báru a Alenu. Dole zleva jsou Tadeáš, Matěj a Tereza. A právě Tereza a Bára (sestry atleta Matěje) si ze školy odnesly kromě vysvědčení i diplom za nejlepšího žáka v atletice.

„Vždycky za celý rok je vyhlášená jedna holka a jeden kluk z ročníku jako nejlepší," vysvětlila Bára, u které, podobně jako u Aleny, převládají na vysvědčení jedničky.

Takhle začíná prázdninová pohoda.