I když se podle vyjádření provozovatele v podniku aktuálně zákazníkům nevaří, v kuchyni hygienici našli řadu surovin. Jak na stole, tak v lednicích a mrazácích. Nic z toho ale podle provozovatele nebylo určeno zákazníkům; vše výhradně pro jeho vlastní potřeby. Hygienici tudíž nařídili potraviny pro osobní spotřebu ihned z provozovny odstranit.

Prohlídka kuchyně a přípravny se však neobešla také bez dalších výhrad. Hygienici poukazovali na znečištění podlahy i technologického vybavení, kritizovali, že u umývadla v kuchyni netekla teplá voda – a zejména je zarazilo množství věcí, jež v kuchyni a umývárně stolního nádobí neměly co dělat: rozmanité nářadí, kabely, obuv…

Zjištění se neobešla bez finančního postihu, informoval v pátek ředitel odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání středočeské hygienické stanice Michal Novotný. „Kontrolované osobě bylo pracovníky krajské hygienické stanice nařízeno ihned odstranit z provozovny předměty nesouvisející s provozem restaurace – a následně provést řádný úklid,“ konstatoval. Doplnil, že s provozovatelem byla projednána potřebná nápravná opatření – a to včetně termínů.

Na opakovanou kontrolu pak došlo po týdnu; ve středu 18. září. Závěry byly stručné: už je vše v pořádku, závady jsou odstraněny.