Na vchodových dveřích odběratelských domů visí druhá cedulka (kromě té o odstávce od 29. června do 7. července) s oznámením o náhlém přerušení dodávky teplé vody z důvodu havárie na horkovodním potrubí, a platí do odvolání.

„Z potrubí v podzemí už vytékalo 20 kubíků za hodinu, bylo nebezpečí, že to exploduje. Necháme to vystydnout a pokusíme se poruchu co nejdříve odstranit. Chtěli jsme vydržet až do odstávky, ale únik vody šel rychle nahoru," sdělil ve středu Příbramskému deníku Jaroslav Hrabec z vedení teplárny.

Přerušení dodávky teplé vody se netýká odběratelů z okolí Rynečku a Příbrami I. Těm už vodu dodává nový horkovodní přivaděč z roku 2011.

Teplárna je v konkurzu od roku 1998. Kdy z ní toto břemeno spadne a půjde do prodeje? Čeká odběratele zvyšování cen? Jak se teplárna vyrovnává s úbytkem lidí, kteří přecházejí na solární panely? Na tyto a další otázky odpoví Jaroslav Hrabec v úterním vydání. Případné dotazy můžete do pondělního rána zasílat na adresu: www.redakce.pribramsky@denik.cz nebo do diskutujte pod článkem.