Obecní knihovna ve Hvožďanech je v prostorách zdejšího obecního úřadu. Má přes 2000 svazků a knižních výpůjček je ještě o sedm stovek více. O knihovnu se stará Lenka Fialová.

„V prosinci 2009 jsme zažádali o dotaci ze středočeského Fondu kultury a obnovy památek na obnovu vybavení obecní knihovny ve Hvožďanech v celkové výši téměř 98 tisíc korun. Dotace činila téměř 93 tisíc korun. V získání dotace jsme byli úspěšní a tak jsme se pustili do tolik potřebné obnovy,“ sdělila starostka Hvožďan Markéta Balková.

Ze získaných peněz obec obměnila knihovnické regály, přibyly přehledné regály na časopisy, rozšířila se studijní místa a je nové osvětlení knihovny.

„Otevírání zrekonstruované budovy se zúčastnily také kolegyně z rožmitálské knihovny, pod kterou naše obecní knihovna spadá,“ dodala Markéta Balková.

Obecní knihovna Hvožďany je dobře vybavená literaturou, časopisy, ale i výpočetní technikou, kterou může veřejnost plně využívat. Je také jedna z mála obecních knihoven, která má knihovnu s automatizovaným výpůjčním protokolem.