„Na místě, kde dříve jakési hřiště pro děti stávalo, vyrostlo úplně nové. Podařilo se nám sehnat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj z Programu obnovy venkova ve výši 300 tisíc korun,“ uvedl starosta Jesenice Miroslav Hrazánek.

Obec se na stavbě podílí částkou 145 tisíc. Noemova archa, dvouhoupačka, dvě pružinová houpadla a dvě houpačky kládovky jsou nové herní prvky, které na hřišti stojí. Vše je z akátového dřeva a dopadové plochy jsou vyplněné kačírkem, který je podle starosty ideální z hlediska bezpečnosti, čistoty a údržby. Ostatní plocha je oseta travou.

„Na akci se podíleli i rodiče dětí, kteří začátkem prázdnin vyčistili prostor od starých hraček, prolézaček a nežádoucích dřevin. Nyní nám ještě zbývá upravit svah kolem tarasu, kde plánujeme vysadit keře. Věřím, že děti i rodiče budou mile překvapeni, až hřiště uvidí,“ sdělil Miroslav Hrazánek.

Hřiště má sloužit převážně dětem, které navštěvují zdejší mateřskou školku, ale Miroslav Hrazánek ještě doplnil, že hřiště mohou navštěvovat i ostatní do věku osmi let v doprovodu rodičů. Pro větší děti prý mají hřiště v parku před hasičskou zbrojnicí.