V roce 2002 začala totiž Kosova Hora s výstavbou kanalizačního systému. První a druhou etapu mají za pomoci dotací úspěšně za sebou, avšak na třetí a konečnou etapu zatím peníze nedostali.

„Žádáme už potřetí, ale ještě jsme nedostali nic. Mám pocit, jakoby v tom hrála svou roli politika. Já chápu, že je to dost peněz a také chápu, že obec leží v nerovném terénu a stavba je zde náročná a nákladná, ale lidé to prostě potřebují,“ sdělil František Pilík.

Obec má vypracovaný projekt a vše ostatní také připravené. Schází jen sehnat potřebných 24 milionů, což je cena třetí etapy kanalizace v Kosově Hoře.

„S kanalizací vedeme rovnou i novou vodu, protože je zde už zastaralá. Navíc v hořejší části obce nemají vodu vůbec. Lidé tam mají všelijaké studny, a kdo ví, jaká je v nich kvalita vody. Právě proto tak pospícháme, aby lidé měli pitnou vodu,“ konstatoval starosta František Pilík.

Lidé to prý zatím trpělivě snášejí a nijak zvlášť danou situaci nekomentují.

„Co jim také zbývá než čekat a doufat. Skutečně tu vodu potřebují. Kdyby to nebyla pravda, neříkal bych to. Uvidíme, jak dopadneme s další žádostí,“ dodal František Pilík.