„Chystáme speciální prohlídky S Andělem od 16 hodin nejdříve pro děti s rodiči a od 19 hodin prohlídky pro dospělé se zábavným kvízem, které budou otevřeny do 2 hodin ráno, v případě zájmu i déle,“ uvedla kastelánka zámku Mníšek pod Brdy Jana Digrinová.

Název S Andělem znamená prohlídky v podvečerních a večerních hodinách. Za šera i úplně tmy se návštěvníci mohou procházet tajemnými zákoutími mníšeckého zámku. Cestou si poslechnout nejenom vyprávění o bývalých majitelích zámku a jejich osudech jako byl například pan Servác „Anděl“, ale setkat se i s živými obyvateli zámeckých komnat. Tedy S Andělem, Bílou paní, Sněhurkou, čarodějnicí a čertem Brdíkem. Na konci putování na návštěvníky čeká též malý dárek.

„Prohlídka pro dospělé je novinkou. Návštěvníci neměli možnost část této expozice vidět. Čeká na ně prohlídka loutek z dílny výtvarnice Dagmar Renetové, jejíž umění obdivovala i dánská královna. Většina loutek vznikla na motivy životních osudů majitelů zámku. Doufáme, že toto zpestření a úprava prohlídky s možností aktivního zapojení se budou líbit,“ dodala Jana Digrinová.

Na nádvoří budou promítnuty fotografie z oprav zámku a zahrady, po dvaadvacáté hodině bude ještě projekce filmu Saturnin. Zámecká zahrada zůstane otevřená také dlouho do noci a slavnostně nasvícená bude nejen zahrada, ale i fontánky. Na 22 hodinu je v zámecké zahradě připravený malý ohňostroj.

Celou akci pak doprovodí menší ochutnávka vín z celého světa. Od 10 hodin program pokračuje i v neděli.