Narozeninová oslava je v plném proudu. V jednom rohu tančí dva kluci a jedna dívka. Střídají se, hudba duní, kdo netančí, hýbe se v rytmu něčeho, co se dá „zahrát pusou". O to se také další skupinka pokouší. Je to beatbox, takové to prskání pusou do mikrofonu. V zadní místnosti, kde je víc klidu, hraje mladý Rom na kytaru a docela válí.

„Nikdy bych neřekla, že děti zrovna zatouží po kytaře. Je to zvláštní pocit, když nám tady kluci hrají třeba Nedvědy…" komentuje koordinátorka příbramské Bedny Magda Kočová nadání, které se daří u některých uživatelů třeba i nečekaně rozvinout. „Děti doma prostě nemají nástroj a rodina na něj ani nemá peníze, tak si mohou zahrát tady," dodává Magda Kočová.

Během oslavy vystoupily taneční skupiny i uživatelé Bedny, nejmenší návštěvníci využili výtvarné aktivity. Jak vidí Bednu děti a mladí lidé, kteří do klubu chodí pravidelně, se návštěvníci dozvěděli prostřednictvím zbrusu nového Bedna klipu s názvem Bedna v kostce, kde děti a mladí lidé vlastními slovy říkají, proč je pro ně Bedna důležitá a proč se sem rádi vracejí. „Člověk si tu pokecá a když nechce, nemusí se s nikým bavit," říká David v rozhovoru, který právě připravujeme.