Měřit má maximálně 150 metrů a její součástí bude jednoduchý přístřešek pro cestující, veřejném osvětlení a kamerový systém.

Záměrem je, aby lidé z příbramského sídliště, kteří chtějí cestovat vlakem, nemuseli chodit téměř přes celé město až na vlakové nádraží. To se nachází v blízkosti mezi rybníky Hořejší a Dolejší Obora. Novou železniční zastávku budou moci také využívat návštěvníci Příbrami, protože v její těsné blízkosti se nachází sportovně rekreační areál Nový rybník, letní kino nebo skatepark.

V současné době byly vykáceny některé stromy a keře podél trati a buduje se podél ní zpevněná obslužná stavební cesta. „Vlastní stavební práce se uskuteční během května a června. Cestující by pak mohli zastávku využívat od začátku letošního července. Celkové náklady stavby se plánují na 15 milionů korun,“ konstatoval Tomáš Johánek z tiskového oddělení Správy železnic.

Před dvěma lety také v nedaleké Čechovské ulici vzniklo parkoviště P+R, tedy park and ride, jenž má sloužit lidem z okolí, kteří přes Příbram pokračují dál za prací a na novém parkovišti tak mohou zaparkovat svůj automobil. Toto parkoviště pojme celkem 67 vozidel.

Na zastávce nebudou stavět rychlíky, ale jen regionální spoje. „Pokud bude zastávka využívaná, tak to bude jen ku prospěchu lidí, tak proč ne, i když osobně si myslím, že dvě železniční zastávky pro město velikosti Příbrami jsou zbytečné,“ míní například Juraj Molnár, který bydlí nedaleko.