Provoz takového zařízení ale není levný, a tak už brzy možná nenastane situace, kdy se někdo opije v Berouně, ale střízliví až v Příbrami.

„Budeme kontaktovat starosty okolních měst a obcí ohledně financování provozu záchytné stanice. Záchytka v Příbrami je jediná široko daleko a vozí nám sem lidi z jedenácti měst,“ popsal situaci místostarosta Václav Černý. „Provoz stojí dost peněz. Dostávali jsme dotace z úřadu Středočeského kraje. V roce 2009 jsme například získali 1,3 milionu korun. Pro tento rok jsme ale ještě nedostali nic. Máme sice dotaci přislíbenou, ale nevíme ani kolik a kdy ji dostaneme, musíme si proto poradit nějak sami,“ doplnil Václav Černý.

V Příbrami se tak mnohdy ocitne opilec z Blatné, Benešova, ale i z Prahy. Roční náklady na provoz záchytky jsou přibližně 1,7 milionu korun, od zachycených lidí se loni vybralo 142 tisíc korun.

„Navrhli jsme jakýsi ceník a o příspěvky si řekneme jednotlivým obcím, které nám vozí lidi na záchytku. Pokud nám nezaplatí, tak jim řekneme, ať si tam lidi nechávají. Neoslovíme akorát Prahu,“ přiblížil Václav Černý.

Vedení města nebude chtít příspěvek na záchytku po Praze kvůli tomu, že i příbramští strážníci vozí opilé do hlavního města v případě zaplněné kapacity ženského či mužského oddělení.