Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáky ve Hvožďanech zavede nová výuka více do přírody

Hvožďany /ROZHOVOR/ – Děti ve Hvožďanech zahájily nový školní rok v takřka nové škole o několik dní později. O prázdninách totiž mateřská i základní škola prošla rozsáhlou rekonstrukcí.

10.9.2013
SDÍLEJ:

Ivana Juračková. Foto: Kateřina Chourová

S Ivanou Juračkovou, novou ředitelkou školy, jsme si dali dodatečně schůzku a zeptali jsme se jí na to, kdy budou opravy na škole dokončené a taká prozradila, co chystá za novinky ve výuce.

Školní rok jste zahájili v nové škole. Jak dlouho opravy ještě potrvají?
V květnu začaly opravy v mateřské škole a o prázdninách jsme opravovali kotelnu, vyměňovali okna a otopný systém. V přízemí základní školy jsme kompletně rekonstruovali podlahy, u kterých jsme řešili i protiradonová opatření. K velkým zásahům patří i oprava střechy a fasády. V říjnu by už mělo zmizet lešení a fasády budou dokončené. Ještě zbývá dokončit podlahy v přízemí školy, které dokončíme v říjnu.

Zasahují opravy do výuky?
V závislosti na termínech dokončení rekonstrukce jsme se podle toho museli zařídit. Výuka pokračuje, jen třídy prvního stupně využívají náhradní prostory.

Dočkali se žáci i nového vybavení?
Ano, největší změny se týkaly interiérů ve školce. Děti od nového školního roku využijí i nové sociální zázemí. Ve školce je navíc nová výmalba, koberce a dodali jsme i další drobnosti.

Financovali jste rekonstrukci pomocí dotací?
Ano, na zateplení školy jsme využili dotaci ze Státního fondu životního prostředí ve výši 9,5 milionu korun a dalších 1,5 milionu na ozdravná protiradonová opatření. Obec se pak na rekonstrukci podílela částkou okolo 2,5 milionu korun.

Využívá škola i tzv. málotřídky?
Na škole máme sedm tříd, každá má svého učitele, přičemž na prvním stupni máme spojený druhý a třetí ročník a čtvrtý a pátý.

V čem je podle vás výhoda málotřídek?
Děti se naučí spolupracovat, komunikovat spolu a naučí se i být tolerantní. A také se naučí pozornosti a soustředit se na své povinnosti.

Co nového pro žáky připravujete?
Rádi bychom vyučovali povinně dva cizí jazyky a žákům nabídli i další volnočasové mimoškolní aktivity, které jsou neméně důležité. Příjemným zpestřením klasické výuky ve školních lavicích by mohla být i tzv. lesní pedagogika. Děti budou daleko více v kontaktu s přírodou a přirozeně získají informace například z přírodovědy a ekologie. Chci využít spolupráci s místními organizacemi a lesníky.

Autor: Kateřina Chourová

10.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení